Preizkusi mobilno aplikacijo Moj A1! Naloži v trgovini Google Play.
Vaša košarica je trenutno prazna
Že veste, kako v družinskem okolju vzpostaviti dialog in otrokom pravilno predstaviti uporabo novih tehnologij?
Video vodiči vam ponujajo odgovore na pogosta vprašanja staršev: uporaba družbenih omrežij, otroci in pornografija, tveganja objavljanja fotografij na spletu,..itd.
Je zagotovo vprašanje, ki si ga zastavi vsak starš pri določeni starosti otroka. Poglejte, kaj o tem pravi Benjamin Lesjak, sodelavec Safe.si
Kako lahko starši ukrepate v primerih, ko se posnetek vašega otroka, posnet v šoli, znajde na spletu in bi želeli, da se s spleta umakne.
Marsikdo s prijatelji želi deliti slike svojih otrok in pokazati utrinke iz domačega okolja. Pa je to res varno?
Čas, ki ga otrok preživi s telefonom in računalnikom, naj bo omejen. Priporočen čas za mladostnike sta dve uri na dan, pri otrocih pa naj bo ta čas krajši.
Spletno nasilje se pojavlja v različnih oblikah, kot so žaljivi komentarji, žaljive predelave fotografij in video posnetkov, trolanje, namensko izključevanje iz skupin, spletno zalezovanje, pošiljanje ustrahovalnih sporočil in drugo. Otroke podučite, kako spletno nasilje preprečiti in kako se nanj pravilno odzvati.
Prekomerna raba sodobnih informacijsko komunikacijskih tehnologij lahko vodi tudi v zasvojenost. Dan otroka naj bo sestavljen tudi iz aktivnosti, ki niso povezane z informacijsko tehnologijo.
Otroci so pogosto žrtve izsiljevanja na spletu. Otroke naučite nezaupanja do neznanih ljudi, ki jih spoznajo na internetu.
Vpišite svoje podatke in naš svetovalec vas bo v kratkem poklical z neobvezujočo ponudbo.
* Polje je obvezno Kontaktne podatke, ki nam jih boste posredovali, bomo uporabili le za obdelavo vašega povpraševanja.